We tried some of the pre-made alfredo sauces and they are just packed with sodium and other preservatives (and expensive too, about $.30 cents an ounce 2 years ago). We ended up making our own, for about $.15 cents an ounce, today’s price.
We do cool it off for refrigeration at night, but it...