Dear all,
I’m trying to put together my formal business plan to present to lenders and investors. I’ve got almost everything done, except for the actual cost analysis. How do I figure out the cost for exactly one pizza? Whether it’s cheese, meat lovers, hawaiian, or margherita? Is there someone...